lamintex windowsills manufacturer lamintex worktops windowsills and worktops producer

O firmie

Lamintex Sp. z o.o. jest firmą powstałą w 2009 roku w Nowym Sączu, specjalizującą się w produkcji i dystrybucji szerokiej gamy parapetów i blatów roboczych wykonanych w nowoczesnej technologii postformingu, czyli kształtowania wtórnego. Przedsiębiorstwo zatrudnia około 200 pracowników.

Zlokalizowany na samym południu Polski nowoczesny zakład produkcyjny posiada stale modernizowaną infrastrukturę techniczną, umożliwiającą przeprowadzanie skomplikowanych procesów produkcyjnych. Dysponujemy w pełni automatyczną linią produkcyjną, wyposażoną w sprzęt dostarczany przez światowych liderów, na który składają się: prasa firmy BURKLE, linia do frezowania, postformingowania i oklejania IMA - FBA II/R75/190, elementy linii do automatycznego transportowania elementów firmy Kraft, piła wieloformatowa Giben. Tak bogaty park maszynowy umożliwia produkcję bardzo szerokiego asortymentu elementów, zarówno w zakresie wymiarów, kształtów, profili krawędzi, jak i stosowanych materiałów bazowych i laminatów. Jesteśmy w stanie wyprodukować 150 tys. mb produktów miesięcznie. Ponadto dysponujemy rozbudowanym zapleczem logistycznym z magazynami o łącznej powierzchni ponad 5 tys. m2. Potwierdzeniem najwyższej jakości naszych produktów jest opracowywany i wdrażany LAMINTEX PRODUCTION SYSTEM, w skład którego wchodzą takie narzędzia jak: FMEA, Lean Manufacturing, ISO 9001:2015, ISO 14001:2015 i inne.

Nasza oferta handlowa obejmuje bogatą gamę profili postformingowych, zarówno w zakresie blatów kuchennych jak i parapetów wewnętrznych, w ponad 150 różnych dekorach, od wszystkich liczących się światowych producentów laminatów. Oferujemy standardowe blaty lub parapety w długościach od 2440 do 4200 mm, szerokościach od 150 do 1300 mm, grubościach od 12 do 40 mm. Oprócz standardowych profili o promieniach: R-3 mm, R-4.5 mm, R- 5.5 mm, R-6 mm, R-7.4 mm, R-9.5 mm, R-13.5 mm, mamy również możliwość wyprodukowania parapetów „z noskiem” o promieniach R-6.0 mm, R-7.4 mm, R-3,0 mm, czy R-10,0 mm. Ponadto proponujemy bogaty asortyment gotowych elementów docinanych na wymagany wymiar wraz z oklejonymi krawędziami bocznymi (CPL, ABS, PVC, melamina). Naszą odpowiedzią na rynkowe trendy są stale udoskonalane nowości produktowe: najbardziej ostry profil na rynku o promieniu R-1,5 mm oraz profil WaterStop®, zaprojektowany tak, aby zapobiegać rozlewaniu cieczy czy upadaniu przedmiotów na podłogę, a dodatkowo nadający wnętrzu nowoczesny i nietuzinkowy wygląd.

Nasze mocne punkty to:

  • nowoczesny i w pełni automatyczny proces produkcji
  • zapewnienie najwyższej jakości przy jednoczesnym utrzymaniu konkurencyjnych cen
  • zdolność produkcji na wszystkich dekorach laminatów CPL i HPL, wskazanych przez Klienta (laminaty od wszystkich liczących się światowych producentów)
  • nowoczesna technologia pozwalająca wytwarzać nieskończoną liczbę modeli postformingowych
  • sprzedaż zarówno do krajów Europy Zachodniej, Skandynawii i Europy Środkowo-Południowej, jak również Europy Wschodniej, dzięki rozwiniętym kanałom dystrybucji oraz wsparciu logistycznemu
  • fachowa obsługa oraz szybka, terminowa dostawa


Nasi specjaliści z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania. Na indywidualne życzenie prześlemy próbki naszych produktów, wzorniki, materiały informacyjne oraz ofertę handlową.

windowsills lamintex windowsills lamintex windowsills lamintex windowsills lamintexwindowsills lamintex